Powiat Ostrowski: Szkoła teatru

  • 04.12.2017, 09:47
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szkoła teatru
- Dla nas to coś więcej niż teatr, a dla naszych widzów miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - mówi nauczycielka i instruktorka Dorota Szmaj o działalności grupy teatralnej "Łzy Feniksa", świętującej właśnie 20-lecie.

Kierowana przez nią formacja powstała przy publicznej szkole w Dębnicy. W minionym tygodniu podsumowano jej dotychczasowe dokonania. Jubileusz uświetnił okolicznościowy spektakl oraz wspomnieniowa wystawa.
- Te dwadzieścia lat spowodowało, że dębnicka szkoła ma swoją twarz skrytą za maską teatru - powiedział wójt Przygodzic, Krzysztof Rasiak. - Bardzo się z tego cieszę, bo śledzę tę działalność praktycznie od początku. Miałem też to szczęście uczestniczyć w kolejnych jubileuszach "Łez Feniksa", które są dla mnie zawsze przeżyciem. Dziękuję wszystkim, którzy tworzą ten unikalny projekt.
Jubilatom i sympatykom grupy słowa piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Teatr uczy nas żyć" odczytała w trakcie jubileuszu przewodnicząca rady gminy Janina Wojtasiak. Pogratulowała także Dorocie Szmaj. Z kolei Krystian Piasecki odkrył we "Łzach Feniksa" ciekawą inicjatywę edukacyjno-społeczną.
- Gdy patrzymy z perspektywy 20. lat na dorobek grupy, zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno byłoby ją tu zastąpić innym przedsięwzięciem - ocenia.
Obecnie teatr, z pomocą gminnego ośrodka kultury, podejmuje się wielu projektów społecznych skierowanych do młodzieży i dorosłych. Liczy 41 osób. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany. Jak podkreśla dyrektor szkoły Dariusz Spychalski, głównym celem zajęć teatralnych pozostaje jednak nauczanie i wychowanie przez sztukę oraz wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe