Powiat Ostrowski: Spoglądając w niebo

  • 27.02.2017, 13:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Spoglądając w niebo
45 lat temu rozpoczął się nowy rozdział w historii Zespołu Szkół w Wysocku Małym, nieodłącznie związany z postacią jej patrona - Mikołaja Kopernika. W tym roku świętowano go podniośle i uroczyście.
- Dla wielu pokoleń uczniów, absolwentów a także nauczycieli szkoły, Kopernik stał się wzorcem godnym naśladowania. Życiorys i dokonania Wielkiego Astronoma niejednego z uczniów skłoniły do odkrywania w sobie pasji i talentów, pokonywania trudności i kształtowania szlachetnych cech charakteru - mówiła dyrektor szkoły, Irena Dymarczyk. Nieodłącznie obchody Święta Patrona łączą się z pięknymi programami artystycznymi w wykonaniu uczniów szkoły. Tym razem, uczniowie przygotowali wyjątkowe w swej formule widowisko słowno – muzyczno – taneczne. Otóż wraz z głównym bohaterem – dość pechowym Mikołajem (w tej roli - Tobiasz Konieczny z kl. I gimnazjum), któremu z pomocą śpieszą przyjaciele Antek (Paweł Nabzdyk z kl. II gimnazjum) i Tola (Sandra Strzelczak z kl. II gimnazjum), zaprosili Mistrza Kopernika ( Jan Fluder z kl. II gimnazjum) w podróż dookoła świata. Astronom zajęty wciąż obserwacjami nieba, dzięki nim mógł wreszcie poznać lepiej Ziemię, którą „poruszył”, odwiedzając po drodze wiele krajów na kilku kontynentach. Wszystko to w formie łatwej, lekkiej i przyjemnej w odbiorze dla widza, nie pozbawionej jednak wielu walorów poznawczo – dydaktycznych okraszonych piosenką, tańcem i sporą dawką słownego dowcipu. W artystyczne prezentacje włączyli się uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych, od 4,5 – latków do klasy III gimnazjum, przygotowując charakterystyczne dla danego kraju tańce i piosenki. Widzowie mogli podziwiać tańce: wielkopolski, rosyjski, arabski, japoński, hawajski, meksykański, kowbojski, afrykański, hiszpański a także przenieść się na Broadway, do paryskiego kabaretu Moulin Rouge czy na cesarski dwór, by zatańczyć wiedeńskiego walca. Usłyszeli też słynną peruwiańską „El condor pasa” czy włoską „Zuppę Romana” w wykonaniu zespołu Violinki. Na finał wszyscy artyści wraz z publicznością zaśpiewali tradycyjną , towarzyszącą od początku obchodom Święta Patrona, piosenkę pt. „Księżyc i legenda”. Tradycyjnym dopełnieniem święta był ogromny jubileuszowy tort dla uczniów, ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Scenariusz programu artystycznego przygotowała Bogusława Górska, natomiast w przygotowania wspaniałego platynowego Jubileuszu włączyli się uczniowie, rodzice, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz gminy wraz z wójtem Krzysztofem Rasiakiem. TW Fot. T. Wojtasik
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe