Ostrów: Wielki sukces klasy 3a w konkursie "Chrońmy siebie!"

  • 02.12.2017, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wielki sukces klasy 3a w konkursie "Chrońmy siebie!"
Pod hasłem "Chrońmy siebie!" we wrześniu 2017 roku odbył się cykl konkursów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu południowej Wielkopolski. Dotyczyły one propagowania zasad ochrony danych osobowych i ochrony własnego profilu w Internecie oraz zasad służących bezpieczeństwu w szeroko pojętym świecie wirtualnym.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka z siedzibą w Kaliszu, a partnerem - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Na całość złożyły się konkurs literacki oraz konkurs plastyczny na projekt maskotki dla uczniów szkół podstawowych, w dwóch kategoriach: klas 1-3 oraz klas 4-6.  
Jury w składzie: Ewa Kowalczyk-Wiśniewska, Edyta Fietkiewicz oraz Joanna Michalska, po zapoznaniu się ze 130 nadesłanymi pracami plastycznymi, postanowiło przyznać nagrody, wyróżnienia oraz rekomendacje do umieszczenia prac w wydawnictwie książkowym. Wielki sukces odnieśli uczniowie z klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim! Wśród nagrodzonych w kategorii klas 1-3 znaleźli się: Maja Chmielecka i Martyna Guzikowska (równorzędne I miejsca), Nadia Kucharska i Antonina Urban (równorzędne II miejsca), Marika Grell i Amelia Kalina (równorzędne III miejsca). Wyróżnienia otrzymali: Iga Kałowska, Martyna Majda, Kinga Mazurowska, Emma Prucnal, Maja Skoczyńska, Miłosz Walczak. Tym samym uczniom klasy 3a przyznano 9 z 11 nagród i wyróżnień!  Ponad to rekomendację do publikacji prac w wydawnictwie otrzymali: Nikola Doruch, Bartosz Ekiert, Bartosz Kłos, Martyna Kowalczyk, Antoni Marcinkowski, Nikodem Marczak, Mateusz Rachwalski, Zofia Sołtysiak, Aleks Szczupak. Łącznie, aż prace 21 uczniów z klasy 3a, umieszczone zostały w bardzo ładnej edytorsko książce "Chrońmy siebie. Almanach Pokonkursowy", wydanej przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka w Kaliszu. Wszyscy otrzymali je w trakcie uroczystości podsumowania konkursu, która odbyła się 29 listopada 2017 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Uczniom nagrodzonym, wyróżnionym i rekomendowanym towarzyszyli na uroczystości ich pozostali uczniowie z klasy, który również otrzymali publikację pokonkursową. Poza wydawnictwami nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe.
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe