Kalisz: Pamiętajmy o bezdomnych!

  • 01.12.2017, 09:01
  • Patrycja Pera
Kalisz: Pamiętajmy o bezdomnych! KMP Kalisz
Wzorem lat ubiegłych kaliscy policjanci wspólne z wolontariuszami Caritas Diecezji Kaliskiej kontrolują miejsca, w których bezdomni szukają schronienia na zimę. Wspólne „patrole” sprawdzają opuszczone mieszkania, budynki, altanki na ogródkach działkowych oraz piwnice. Każda z napotkanych tam osób, informowana była o placówkach, w których czeka na nich pomoc i bezpieczny nocleg.

Co roku zimą z powodu wyziębienia organizmu umiera kilkudziesięciu bezdomnych. Mimo tego, że pogoda jak na końcówkę listopada wciąż nas rozpieszcza, policjanci wspólnie z streetworkerami - wolontariuszami Caritas Diecezji Kaliskiej kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni, są to głównie pustostany oraz rejony ogródków działkowych. Działania te mają charakter prewencyjny. Wspólne „patrole” docierają do osób potrzebujących pomocy, udzielają informacji o miejscach noclegu i jadłodajniach znajdujących się na terenie Kalisza. Gdy zachodzi taka konieczność ułatwiają dotarcie do placówek pomagającym bezdomnym.

Policjanci jak co roku apelują do mieszkańców naszego miasta i powiatu o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarą chłodów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden nasz telefon na numer 997 lub 112 może komuś uratować życie. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe