Ostrów: Zakupiono narkotesty dla policji

  • 30.11.2017, 14:14
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zakupiono narkotesty dla policji
Działająca przy Staroście Ostrowskim Komisja Bezpieczeństwa i Porządku sfinansowała zakup testerów do wykrywania w organizmie niedozwolonych środków odurzających. Sprzęt przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Komisja składająca się z przedstawicieli policji, straży pożarnej, sanepidu, prokuratury, powiatowych jednostek interwencyjnych i pomocowych, każdego roku rozdziela pulę środków z budżetu Powiatu Ostrowskiego na zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W miarę zgłaszanego zapotrzebowania fundusze przeznaczane są na doposażenie jednostek lub realizację projektów edukacyjnych i profilaktycznych.

Każdego roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku pod przewodnictwem Starosty Ostrowskiego przeznacza pulę kilku tysięcy złotych na zakup narkotestów na rzecz Policji. 29 listopada 2017r. Wicestarosta Ostrowski Roman Pacholczyk przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji Piotrowi Wilkowskiemu 45 opakowań testów wraz z zestawem do przeprowadzenia badania. Proste w użyciu testery do przesiewowego badania obecności narkotyków w moczu pomogą w pracy ostrowskim funkcjonariuszom.
- Na zakup narkotestów z budżetu powiatu ostrowskiego wydano kwotę 3 tysiące złotych. To tylko jeden z przykładów działania Komisji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu – powiedział Roman Pacholczyk, wicestarosta ostrowski.

Innym, realizowanym co roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku zadaniem jest zakup odblaskowych breloków i kamizelek, które rozdawane są na różnego rodzaju spotkaniach dzieciom i rowerzystom. Jak podkreśla komendant policji, funkcjonariusze chętnie włączają się w akcje związane z odblaskami, ponieważ posiadanie elementu odblaskowego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, znacząco poprawia widoczność  pieszych i rowerzystów na drodze.

Warto dodać, że w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim została już raz doposażona. Latem funkcjonariuszom przekazano nowy sprzęt szkoleniowy: fantom do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zestaw treningowy do ćwiczeń ogólnorozwojowych służący zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom biorącym udział w szkoleniach z samoobrony. Wyposażenie o wartości 10.000 zł sfinansowano również ze środków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Ostrowskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe