Powiat Ostrowski: Uroczyste oddanie do użytku dróg w Biernacicach

  • 30.11.2017, 13:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uroczyste oddanie do użytku dróg w Biernacicach
Z udziałem władz powiatowych i gminnych oddano oficjalnie do użytku dwie zmodernizowane drogi w Biernacicach.

Przebudowa drogi gminnej w Biernacicach podzielona została na dwa etapy realizowane w 2017 roku. W pierwszym etapie poszerzono jezdnię na odcinku 880 m i położono nową nawierzchnię. To zadanie kosztowało 115.810,40 zł. W drugim etapie poszerzony został odcinek 220 m, na którym także położono nową nawierzchnię asfaltową. Ponadto zbudowano chodnik. Koszt tego zadania to 126.649 zł, z czego 9.851 zł to środki z funduszu sołeckiego. Całkowity koszt inwestycji to 242.460 zł.
Z kolei ze środków powiatu ostrowskiego sfinansowany został około 400 m odcinek drogi powiatowej w Biernacicach.
 
Symbolicznego przecięcia wstęgi na drogach w Biernacicach dokonali: starosta ostrowski Paweł Rajski, wicestarosta Roman Pacholczyk, wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, zastępca wójta Ryszard Boduch i sołtys Biermacic Lech Warga. Drogi poświęcił ks. kanonik Ryszard Ryniec, proboszcz parafii w Grabowie. W spotkaniu uczestniczyli także: starosta ostrzeszowski Lech Janicki, radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak i mieszkańcy.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe