Powiat Ostrowski: Trend Herkulesa

  • 30.11.2017, 13:40
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trend Herkulesa
Zestaw do ćwiczeń o wymownej nazwie "Herkules" działa tu od tygodnia. Ma być alternatywą dla spędzania czasu przed komputerem, czy telewizorem.

Inwestycję zrealizowano z udziałem mieszkańców i lokalnego stowarzyszenia "Quatro" w ramach konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś", dotowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego. W oficjalnym przekazaniu siłowni mieszkańcom uczestniczył m.in. wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który zaznaczył, że moda na siłownie pod chmurką jest już ogólnopolskim trendem.
- Podobne przedsięwzięcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem samorządów i lokalnych społeczności. Dobrze, że ta inicjatywa doszła tu do skutku i udało się wesprzeć ją środkami z budżetu województwa - dodał Krzysztof Grabowski.

- To nie jest tak, że mieszkańcy wsi z racji swoich codziennych zajęć dosyć się nagimnastykują i na takie inwestycje patrzą, jak na fanaberię - powiedział wójt Krzysztof Rasiak. - Siłownia jest otwarta na okrągło - znajduje się przy drodze, w miejscu publicznym i dostępna jest praktycznie dla każdego. Liczę, że będzie motywacją dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

Spotkanie w Topoli Wielkiej zwieńczył uroczysty obiad w sali wiejskiej. Wśród świętujących sołecki sukces nie mogło zabraknąć prezes stowarzyszenia Beaty Bartosz, sołtysa Aleksandra Pietrzaka, radnego z Topoli Wielkiej Narcyza Perza, wójta Krzysztofa Rasiaka, przewodniczącej rady gminy Janiny Wojtasiak, a także prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotra Walkowskiego. Nowo oddany obiekt poświęcił proboszcz Eugeniusz Meksa. Koordynatorem projektu zagospodarowania przestrzeni publicznej w Topoli Wielkiej z ramienia Urzędu Gminy w Przygodzicach był Dariusz Piechowiak. Podobne zadanie zrealizowano ostatnio w sąsiedniej Topoli-Osiedlu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe