Kalisz: Awangarda na głowie

  • 30.11.2017, 09:33 (aktualizacja 01.12.2017, 09:06)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Awangarda na głowie Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu 
W ubiegły czwartek po raz piętnasty w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru odbył się międzyszkolny konkurs fryzjerski dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. Piątą edycję miał też konkurs dla gimnazjalistów.

W tym roku tematyką konkursu była awangarda. Zdaniem  artystów awangardowych trzeba odrzucić klasyczne spojrzenie w stronę tradycji i zacząć tworzyć dzieła, które powiedzą coś o przyszłości człowieka, jego życiu teraźniejszym. Fryzury dla półdługich włosów nie muszą być nudne. Nie istnieją żadne sprecyzowane zasady ani specjalistyczne nazwy - artystyczne i awangardowe. Awangardę  da się odróżnić gołym okiem - o czym przekonali uczestnicy konkursu. Do rywalizacji przystąpiło 35 adeptów fryzjerstwa z całego regionu oraz 13 uczennic z gimnazjów.

Prace konkursowe uczestniczek oceniało jury, w którego składzie byli egzaminator egzaminów zawodowych, przedstawiciele  pracodawców i nauczyciele zawodu. Wśród zdobywców czołowych lokat przeważają reprezentantki gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu. W konkursie uczestniczyli również uczniowie ze szkół w Koninie,  Turku, Pleszewie, Śremie,  Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie. Tradycyjnie do konkursu zaproszono także gimnazjalistów. Swych sił próbowały uczennice SP nr 16, SP nr 4 w Kaliszu, Gimnazjum w Opatówku oraz Gimnazjum w Iwanowicach.

Wyniki konkursu

Kategoria technikum:

MIEJSCE I  -  Agnieszka  Jędraszczyk - Kalisz
MIEJSCE II  - Patrycja Olejnik - Konin
MIEJSCE III  -  Dagmara Maciejewska - Kalisz
Wyróżnienia:
Weronika Będkowska  - Kalisz
Nikola Buda  - Turek
Agata Ogrodowska  - Śrem
Katarzyna Dzwoniarek  - Kalisz

Kategoria szkoła branżowa

MIEJSCE I  -  Eliza Dolata – Kalisz
MIEJSCE II  - Ilona Kuźnik – Kalisz
MIEJSCE III  -  Roksana Łuczak - Ostrów Wlkp.
Wyróżnienia:
Bartosz Szopniewski - Kalisz
Agnieszka Marczak - Ostrów Wielkopolski
Natalia Pawłowska - Ostrzeszów

Kategoria gimnazja:
MIEJSCE I  -  Martyna Gonera - Gimnazjum Opatówek
MIEJSCE II  - Marta Mirek - SP nr 16 w Kaliszu
MIEJSCE III  -  Milena Witczak - SP nr 4 Kalisz

Fundatorami tegorocznych nagród były firmy: firma Polwell „FaleLokiKoki”, F.H.U. Łuksz Leboda „Lucky”, Rada Rodziców ZSZ, Miasto Kalisz, Związek Rzemieślników Cechowych, Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Związek Pracodawców, Ewa Piękna „Laurent”, a także nauczyciele przedmiotów zawodowych. Oprac. Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu 

Patrycja Pera

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe