Powiat Ostrowski: Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

  • 30.11.2017, 07:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Policyjny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie
W sali sesyjnej na miejskim stadionie odbył się gminny finał Policyjnego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Najlepszy z Najlepszych", w którym udział wzięło siedmioro najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Jak co roku organizatorami zawodów byli Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Pytania postawione uczestnikom wymagały od nich wiedzy m. in. z zakresu przepisów ruchu drogowego, stopni policyjnych, numerów alarmowych, pierwszej pomocy przedmedycznej, struktury organizacyjnej Policji itp. Każdy z zawodników miał tzw. trzy szanse, czyli możliwość udzielenia błędnej odpowiedzi. Zacięta rywalizacja wyłoniła laureata, którym został Oskar Stasik ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Będzie on reprezentował gminę w powiatowym finale konkursu, który odbędzie się już 12 grudnia w ostrowskiej komendzie Policji. Dla wszystkich uczestników przygotowano drobne upominki i dyplomy, które w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Bożeny Budzik wręczyli kierownik Referatu Oświaty i Wychowania Daniel Mituła oraz komendant miejscowego komisariatu nadkom. Andrzej Sobczak.
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe