Kalisz: System monitoringu mobilnego dla Straży Miejskiej

  • 29.11.2017, 13:29
  • Patrycja Pera
Kalisz: System monitoringu mobilnego dla Straży Miejskiej Katarzyna Ciupek
W poniedziałek, 27 listopada, Straż Miejska wzbogaciła się o nowy sprzęt. Profesjonalny system monitoringu mobilnego OBSERWATOR-CITY z rąk wiceprezydent Karoliny Pawliczak odebrał Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Przekazany sprzęt został zakupiony ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 r. Jego wartość wynosi 21.432,75 zł.

Będzie on na co dzień usytuowany na słupach oświetleniowych i wykorzystywany przez Straż Miejską Kalisza do monitorowania miejsc w Kaliszu, w których najczęściej dochodzi do łamania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości, np. w zakresie zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych czy zakłócania porządku publicznego związanego za sprzedażą napojów alkoholowych w konkretnych sklepach.

W spotkaniu uczestniczył również Jacek Witczak, kierownik sekcji w spółce Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o. w Kaliszu oraz Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu. Oprac. Bogumiła Mariańska

Patrycja Pera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe