Najlepsze miejsca wypoczynkowe w Wielkopolsce![WIDEO]

  • 28.11.2017, 15:14 (aktualizacja 29.11.2017, 13:23)
  • Patrycja Pera
 Najlepsze miejsca wypoczynkowe w Wielkopolsce![WIDEO]
We wtorek 28 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Zamku w Gutowie odbyło się podsumowanie XI edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, gospodarz spotkania, wręczył nagrody oraz wyróżnienia laureatom konkursu, które przyznane zostały w trzech kategoriach:
- gospodarstwa agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
- obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
- obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystującym tradycyjne walory wsi.

- Bardzo często zapominamy o tym co nas otacza - mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - My szukamy tego wypoczynku gdzieś poza granicami naszego kraju, a przecież takie piękne miejsca są w całej Wielkopolsce. 

Celem konkursu, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej jest promocja wielkopolskiej wsi jako interesującego miejsca wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Ma być także zachętą dla przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne i agroturystyczne na wsi, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i wzbogacania oferty. Wśród dotychczasowych laureatów znajdujemy gospodarstwa agroturystyczne, folwarki, osady i zagrody wiejskie, ale także gościńce, obiekty funkcjonujące w dawnych pałacach i dworkach czy ośrodki rekreacji – miejsca, które bez obaw możemy polecić turystom jako ciekawe i odpowiadające wysokim standardom turystycznym.
Poniżej lista laureatów konkursu.
W I kategorii: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.
- I miejsce zajęła Danuta Lubryka za obiekt  Gospodarstwo Agroturystyczne  "Pod Bocianem" i otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
- II miejsce  zajął  Mariusz Nowak za obiekt Agropensjonat "Pod Brzozami" i otrzymał nagrodę w wysokości 8 tys. zł.
- III miejsce zajął Józef Napierała za obiekt Gospodarstwo Rolne Winnica "Lipka Wielka" i otrzymał nagrodę w wysokości 6 tys. zł.

W II kategorii: Obiekt bazy noclegowej  o charakterze wiejskim.
- I miejsce zajął Jacek Opielewicz za obiekt "Folwark Polski" i otrzymał nagrodę  w wysokości 10 tys. zł.
- II miejsce ex aequo zajęli Małgorzata Dezor-Roszak za obiekt Gospodarstwo Agroturystyczne "Rzecin" oraz Elżbieta Anna Michalska za obiekt "Old Garden" i otrzymali nagrodę w wysokości 8 tys. zł.
- III miejsce ex aequo zajęli Michał Grzeszczak za obiekt Ośrodek Agroturystyczny "Zacisze" oraz obiekt Osada Rybacka "Sazan" i otrzymali nagrodę w wysokości 6 tys. zł.
- Wyróżnienie otrzymał Krzysztof Misiewicz za obiekt "Ceglarnia" i otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

W III kategorii:  obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystując tradycje i walory wsi.
- I miejsce zajął  ONIX sp. z o. o. za obiekt Ostoja  Chobienice i otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. zł.
- II miejsce zajęła  Emilia Sękowska za obiekt "Siedem Drzew" i otrzymała nagrodę w wysokości 8 tys. zł.
- III miejsce zajęła Edyta Kolarska za obiekt Ośrodek Wypoczynkowy "January" i otrzymała nagrodę w wysokości 6 tys. zł.
 

 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe