Ostrów: Przez prędkość stracił prawo jazdy

  • 28.11.2017, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Przez prędkość stracił prawo jazdy
W sobotę, 25 listopada policjanci z ostrowskiej drogówki zatrzymali 27-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Powodem było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowca na "pięćdziesiątce" pędził 117 km/h. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych - także tych najtragiczniejszych w skutkach.

W minioną sobotę, 25 listopada tuż po godz. 7:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadząc kontrole prędkości w gminie Odolanów zauważyli osobowego nissana, którego kierujący jechał z nadmierną prędkością. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym 27-latek miał na liczniku aż 117 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że jesień to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe