Powiat Ostrowski: Dzień Pracownika Socjalnego w Sieroszewicach

  • 27.11.2017, 11:12
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dzień Pracownika Socjalnego w Sieroszewicach
W sali Urzędu Gminy w Sieroszewicach, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, z pracownikami spotkał się wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski, jego zastępca Ryszard Boduch, sekretarz Mirosława Busza i skarbnik Teresa Grzeszczyk.

Kwiaty na ręce kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Emilii Szyszki przekazał wójt Czesław Berkowski, który podziękował za trudną pracę na rzecz społeczeństwa lokalnego.
- Praca w opiece społecznej nie należy do łatwych. Głównie polega na tym, aby spotykać się z problemami, a nawet dramatami ludzkimi i trzeba temu zaradzić. Ten rok był dla nas wyjątkowo trudny, bo mieliśmy wichury i pożar. Interwencja pracowników była niezbędna w tych okolicznościach. Chciałbym podziękować za tę pracę. Jestem zadowolony z pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, bo zawsze kiedy potrzeba to jesteście na posterunku - mówił wójt gminy Sieroszewice.
W czasie spotkania pani Emilia podziękowała pracownikom za ich zaangażowanie, życzliwość i życzyła dalszych sukcesów zawodowych w życiu osobistym.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieroszewicach utworzono 1 maja 1990 roku. Na początku w placówce pracowały 4 osoby. Obecnie w ośrodku zatrudnionych jest 13 osób: kierownik, księgowa, 4 pracowników socjalnych, 3 pracowników obsługujących świadczenia rodzinne i wychowawcze, 1 asystent rodzinny i 3 opiekunki środowiskowe. Ośrodek oprócz przydzielonych mu zadań, prowadzi różne projekty pozyskując na nie środki finansowe z Unii Europejskiej. Przez sześć lat realizowany był projekt "Wspólni Aktywni" ułatwiający aktywizację zawodową, w którym uczestniczyło 65 osób.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe