Ostrów: W grudniu ruszy żłobek przy ul. Waryńskiego

  • 25.11.2017, 07:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: W grudniu ruszy żłobek przy ul. Waryńskiego
Dobiegają końca prace modernizacyjne w pomieszczeniach szkolnych przy ulicy Waryńskiego. Będą one dostosowane do potrzeb żłobka. Budowlańcy ciężko pracują – dobrze wiedzą, że ostrowskie maluchy bardzo nowego żłobka oczekują i już w grudniu tego roku mają tam zostać otoczone troskliwą opieką. To kolejne 75 miejsc dla najmłodszych.

W ubiegłym roku piętro żłobka przy ul. Jankowskiego opuściło Publiczne Przedszkole nr 3 i pomieszczenia te zostały zaadaptowane na potrzeby żłobka. Jak się okazało, zapotrzebowanie na miejsca w żłobku w naszym mieście jest dużo większe. Mimo znaczącego wzrostu miejsc, znów powstała lista rezerwowa. Tak podjęto decyzję o przygotowaniu oddziału żłobka przy ul. Waryńskiego. - W Ostrowie rodzi się coraz więcej dzieci, więc chętnych do żłobka przybywa. Obecnie Żłobek Miejski dysponuje 146 miejscami. Dodatkowe 75 miejsc to ich znaczące zwiększenie. Rodzice coraz chętniej oddają pociechy do żłobka, decydując się na powrót do pracy. Dzieci mają tu zapewnioną profesjonalną opiekę i doskonałe warunki do rozwoju – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Na początku mojej kadencji w żłobku było 80 miejsc, dziś mamy ich ponad 140, a pod koniec roku będzie ich ponad 200. Przez trzy lata liczba miejsc w żłobku potroiła się. Prace warte 1 395 000 złotych zakończone zostaną w tym miesiącu. Na inwestycję Ostrów otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej w wysokości 621.975 zł.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe