Ostrów: Dwie dekady „Bez cenzury”

  • 23.11.2017, 10:19
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dwie dekady „Bez cenzury”
W auli II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie odbyły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia szkolnej gazety „Bez cenzury”. Gazeta ta ukazuje się nieprzerwanie od roku 1997, a opiekunami redakcji są Marzenna Podskarbi i Jarosław Biernaczyk. Świętująca jubileusz gazeta jest nie tylko popularna wśród uczniów, ale także osiąga sukcesy w konkursach prasy szkolnej.
W zorganizowanej w auli II LO uroczystości wzięli udział znamienici goście. Byli pośród nich: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, dyrektor II LO Aleksander Ziobro oraz były dyrektor szkoły w latach: 1992-1999 Andrzej Kornaszewski, a także nauczyciele II LO. Aulę szkolną zapełnili jednak przed wszystkim redaktorzy oraz dziennikarze gazety „Bez cenzury” z całego jej 20-letniego okresu ukazywania się, na czele z pomysłodawcą i pierwszym redaktorem Łukaszem Studniewskim. Uroczystość w II LO uświetnili występami artystycznymi obecni uczniowie „Reymonta” wraz z prowadzącymi: Joanną Wolińską i Janem Sobierajem, natomiast ich poprzednicy, którzy zawitali ponownie w mury II LO podzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami na temat historii „Bez cenzury”. Podczas uroczystości promowano także dwa numery specjalne „Bez cenzury”. Pierwszy zawiera najciekawsze artykuły z 20-lecia istnienia gazety. Drugi natomiast, o charakterze wspomnieniowym, przygotowały dawne redaktorki: Aleksandra Klimek, Karolina Łobczowska (z d. Cieluch), Agnieszka Kałmucka-Wojtecka i Joanna Jędrzejak.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe