Kalisz: Licealiści z V LO na Erasmusie+

  • 23.11.2017, 09:49
  • Patrycja Pera
Kalisz: Licealiści z V LO na Erasmusie+ V LO w Kaliszu
W minionym tygodniu pięcioosobowa grupa uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, w ramach programu Erasmus+, gościła w hiszpańskim Benelmadenie.

Wraz z opiekunkami: Sylwią Kwarcińską i Bogną Śniegulą uczniowie wzięli udział w spotkaniach projektowych i konferencyjnych z kolegami z Francji, Włoch, Niemiec i oczywiście Hiszpanii.

Tematem przewodnim tej edycji programu Erasmus+ jest problem migracji. Młodzież pracując w międzynarodowych grupach próbuje przedstawić koncepcje rozwiązań związanych z imigrantami. Właśnie w takiej grupie możliwa jest wymiana doświadczeń oraz wspólna nauka tolerancji i empatii nakierowanych na drugiego człowieka. W wolnym czasie uczniowie razem z rodzinami, u których gościli, poznawali kulturę Hiszpanii w różnych aspektach: wycieczki, tradycje, specjalności kuchni Półwyspu Iberyjskiego. Kolejny wyjazd jest już zaplanowany i tym razem celem będzie Francja.

Uczniowie z Sobieskiego od lat uczestniczą w międzynarodowej wymianie młodzieży, która poszerza kompetencje językowe uczniów. Warto wspomnieć, że V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego kilka lat temu było gospodarzem finału projektu w ramach programu Comenius. V LO

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe