Kalisz: Fińskie Dni 2017 oraz Święty Mikołaj z Rovaniemi!

  • 23.11.2017, 09:41 (aktualizacja 23.11.2017, 15:37)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Fińskie Dni 2017 oraz Święty Mikołaj z Rovaniemi!
W poniedziałek 11 grudnia w Kaliszu odbędą się główne obchody wielkopolskie 100-lecia niepodległości Finlandii. Przyjedzie również "prawdziwy" Święty Mikolaj.

Już  po raz czwarty w odbywają się Dni Fińskie w  Wielkopolsce. W tym roku od 10 - 13 grudnia planowana jest wizyta Świętego Mikołaja z Rovaniemi w Kaliszu i Poznaniu. Wydarzenie to zostanie poprzedzone konkursami edukacyjnymi oraz plastycznymi promującymi kulturę fińską oraz tradycje bożonarodzeniowe. 
Z inicjatywy Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Kaliszu 11 grudnia br. odbędą się główne obchody wielkopolskie 100-lecia niepodległości Finlandii, w których weźmie udział m.in. Hanna Lehtinen, ambasador Finlandii w Polsce oraz Robert Jakubiec, konsul honorowy Republiki Finlandii w Poznaniu. 
Uroczystości nawiązują również do 150. rocznicy urodzin Gustawa Mannerhaima, dowódcy, marszałka, prezydenta i architekta niepodległości Finlandii.
Oficjalnie obchody będą mieć miejsce w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, które rozpoczną się o godzinie 10.00. Tego dnia odbędzie również oficjalne otwarcie wystawy poświęconej Gustawowi Mannerhaimowi i jego związkom z Polską. Wystawę będzie  można oglądać do 3 stycznia  2018 w PWSZ w Kaliszu.
Jednak największa  atrakcją dla  najmłodszych będzie spotkanie z Świętym Mikołajem  w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu o godzinie 13.00. Wielbiciele długobrodego świętego obejmie szereg świątecznych animacji, wspólne zdjęcia ze Świętym Mikołajem, a także rozstrzygnięcie konkursu  na najlepsze przebranie dla szkół i przedszkoli z miasta i powiatu kaliskiego.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe