Ostrów: Koncert na medal!

  • 23.11.2017, 07:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Koncert na medal!
Takiego oblężenia Ostrowskie Centrum Kultury nie było od dawna. Można pokusić się o stwierdzenie, że sala pękała w szwach, a wszystko z powodu jubileuszowego koncertu ,,Cecyliady".

W OCK odbył się koncert finałowy XX edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej ,,Cecyliada". Wzięło w nim udział 11 finalistów wyłonionych z wcześniejszych przesłuchań w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, która była organizatorem konkursu. Jak przystało na koncert jubileuszowy, był czas na wspomnienia, wysłuchanie finalistów i wręczenie nagród. Główną nagrodę, statuetkę "Klucz do Muzyki Świętej Cecylii" otrzymali: w kategorii zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne - Zespół Wokalny ,,Półnutki" ze SP 1; w kategorii soliści klasy I - III - Wiktor Jabłoński, uczeń kl. III SP Szymanowice; w kategorii soliści klasy IV - VII - Aleksandra Dura, uczennica kl. VII SP 14; w kategorii schole parafialne - ,,Promyki" z parafii pw. Świętej Rodziny. Wyróżnienia otrzymali: Lena Kaźmierczak ze SP Uczniów Kreatywnych, Aleksandra Bilska z parafii pw. Świętej Rodziny, Zuzanna Banasiak, uczennica kl. V z SP 13, Emilia Karpnak, uczennica kl. V SP w Lewkowie, Julia Frąszczak, uczennica kl. III z SP 6 "Boże Skrzaty", schola z parafii pw. M.B. Częstochowskiej, Zespół Wokalny ,,Promyczki" z SP 11. Publiczność przysłuchiwała się występującym szczególnie uważnie, ponieważ mogła oddać swój głos na ulubionego wykonawcę, wypełniając kartę do głosowania. Głosami widzów zwyciężył zespół wokalny ,,Promyczki" ze Szkoły Podstawowej nr 11. Nagrodę publiczności ufundował i wręczył proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrowie Wielkopolskim, ksiądz kanonik Waldemar Willak. Nagrodę szczególną - wyjazd do teatru - otrzymały "Boże Skrzaty", schola z parafii pw. M.B. Częstochowskiej. Zespół ten uczestniczył we wszystkich edycjach ,,Cecyliady". Koncert finałowy XX edycji Ostrowskiego Konkursu Piosenki Religijnej "Cecyliada" uświetnił występ zespołu Abba Pater Music.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe