Ostrów: Sztab WOŚP zarejestrowany! Potrzebni wolontariusze

  • 22.11.2017, 15:30 (aktualizacja 23.11.2017, 14:22)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Sztab WOŚP zarejestrowany! Potrzebni wolontariusze
Prace nad 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowie Wielkopolskim nabierają tempa! Sztab miejski został oficjalnie zarejestrowany, jednak Orkiestra nie zagra bez wolontariuszy - jak zostać jednym z nich?

14 stycznia 2018 roku na polskie ulice ponownie wyjdą tysiące wolontariuszy, aby zebrać pieniądze, które tym razem zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na ostrowskich wolontariuszy czeka blisko 200 identyfikatorów! Dlatego miejski sztab WOŚP zaprasza wszystkich, którzy 14 stycznia chcą - wraz z identyfikatorem, puszką i serduszkami - wyruszyć na ulice naszego miasta, na spotkanie organizacyjne. Pierwsze spotkanie z wolontariuszami 26. Finału WOŚP odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 17.30 na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury (ul. Wolności 2). W tym roku po raz pierwszy rejestracji można dokonać online. Wystarczy zarejestrować się w bazie wolontariuszy na stronie www.wolontariusze.wosp.org.pl i wypełnić elektroniczną wersję ankiety. Po zatwierdzeniu zgłoszenia przez sztab, na koncie wolontariusza wygeneruje się oświadczenie, które należy wydrukować, podpisać (w przypadku osób niepełnoletnich podpisuje się rodzic bądź opiekun prawny) i złożyć w kasie Ostrowskiego Centrum Kultury do 8 grudnia. Drugim sposobem, aby zostać wolontariuszem, jest wypełnienie tradycyjnej ankiety. Gotowe druki będą dostępne podczas spotkania w OCK. Wolontariusze nie muszą martwić się o zdjęcie, które ozdobi identyfikator - sztabowi fotografowie będą je wykonywać przy oddawaniu wypełnionego formularza. Osoby niepełnoletnie powinny pojawić się na spotkaniu z rodzicem lub prawnym opiekunem. Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działać będzie aż 1613 sztabów w kraju oraz 76 poza granicami Polski. Przypomnijmy, że w 2017 roku, podczas jubileuszowego finału, ostrowianie zebrali rekordową, jak dla naszego miasta, kwotę 145.094 złotych! AP

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe