Powiat Ostrowski: Wyróżnienie za Europejskie Dni Dziedzictwa

  • 21.11.2017, 12:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyróżnienie za Europejskie Dni Dziedzictwa
Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa znalazło się wśród kilkudziesięciu organizatorów wydarzeń tegorocznej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa (w tym pięciu z Wielkopolski) wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Podczas gali, która odbyła się w Opolu, wyróżniono zarówno duże placówki muzealne, jak i stowarzyszenia czy fundacje zajmujące się w lokalnych społecznościach ochroną dziedzictwa kulturowego. Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka wręczyła wyróżnienie na ręce prezesa Stowarzyszenia Karola Marszała. W tym roku EDD odbyły się w drugi i trzeci weekend września pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu". W Moszczance i Skrzebowej koło Raszkowa, 16 września, odbył się rajd pieszo-rowerowy (koordynator: Irena Jarmuszczak), podczas którego promowany był nowy ,,Loretański quest rowerowy" oraz publikacja ,,Nasze Loreto. Kaplice i dzwonnice loretańskie w Polsce". Już kolejny raz Stowarzyszenie włączyło się w tę ogólnopolską akcję upowszechniania obiektów dziedzictwa kulturowego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe