Ostrów: Wypiłeś? Nie wsiadaj za kierownicę!

  • 21.11.2017, 11:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wypiłeś? Nie wsiadaj za kierownicę!
Pomimo wielokrotnych policyjnych apeli, akcji i zaostrzonych kar wciąż zdarzają się osoby, którzy kierują samochodem po wypiciu alkoholu. W okresie od czwartku do niedzieli policjanci zatrzymali łącznie sześciu nietrzeźwych kierujących. Konsekwencje kierowania w stanie nietrzeźwości to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i nawet do 2 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego peugeota. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W niedzielę policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, w jego organizmie również było prawie dwa promile alkoholu. Wcześniej, w okresie od czwartkowego popołudnia do godzin nocnych, na drogach powiatu ostrowskiego ujawniono czterech nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W dwóch przypadkach właściwie zareagowały osoby, które nie dopuściły do dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących i wezwały Policję. Kierowanie pod wpływem alkoholu skutkuje poważnymi konsekwencjami prawnymi, grozi za nie kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy. PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne. KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe