Kalisz: 30-lecie Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

  • 20.11.2017, 11:40 (aktualizacja 20.11.2017, 11:55)
  • Patrycja Pera
Kalisz: 30-lecie Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Ewa Obała
W „Tarasach Zimowych” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dnia 18 listopada b.r. miało miejsce spotkanie jubileuszowe Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, które 30 lat temu zostało powołane do życia.

Przez te lata stowarzyszenie wspiera badania naukowe, krzewi i upowszechnia naukę, oświatę i kulturę, działa na rzecz ochrony zabytków oraz  wspiera młodych naukowców. 

Jubileusz stał się chwilą refleksji nad działaniami stowarzyszenia, które omówił prezes, prof. Krzysztof Walczak, a przemówieniu towarzyszył słuchaczom pokaz multimedialny przypominający najważniejsze wydarzenia w trzydziestoletniej działalności Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, opracowany przez Ewę Obałę.

Podczas obchodów prezes KTPN wręczył dr. inż. Mieczysławowi Arkadiuszowi Woźniakowi dyplom członka honorowego; akt ten poprzedziła laudacja, wygłoszona przez wiceprezes KTPN prof. Ewę Andrysiak. Nie zabrakło też zwyczajowych gratulacji i życzeń od władz województwa i miasta, a także bratnich towarzystw naukowych, działających w Płocku, Łodzi, Szczecinie i Włocławku oraz instytucji i stowarzyszeń społecznych i kulturalnych Kalisza.

Podczas jubileuszowego spotkania można było zapoznać się z wydawnictwami KTPN, jak również otrzymać najnowsze wydane specjalnie na tę uroczystość publikacje: „Wydawnictwa Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk 1989-2017: bibliografia” opracowane przez Ewę Andrysiak i „Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk=Societas Scientiarum ac Litterarum Calisiensis (1987-2017) pod red. Bogumiły Celer. tekst. Ewa Obała

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe