Powiat Ostrowski: Wystawa poplenerowa w Sieroszewicach

  • 20.11.2017, 10:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wystawa poplenerowa w Sieroszewicach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Rososzycki czerwcowy początek lata".
W sali na piętrze można było oglądać obrazy przedstawiające pejzaże i zabytki Rososzycy. Prace powstały od 27 do 29 czerwca podczas trzydniowego pleneru. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. Honorowy patronat nad plenerem objął radny Stanisław Płomiński, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Promocji. W plenerze wzięło udział 25 osób: młodzież z Zespołu Szkół w Sieroszewicach i Wielowsi oraz Pracowni Plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzi artyści tworzyli pod okiem dyrektora artystycznego pleneru Ilony Mędykowskiej oraz plastyków: Katarzyny Bielawskiej, Barbary Morawiec i Jakuba Godziszewskiego. Podczas wernisażu dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski powitał zaproszonych gości, a wśród nich wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego, któremu dziękował za wspieranie plenerów malarskich. Słowa wdzięczności skierował do patrona przedsięwzięcia, radnego Stanisława Płomińskiego, proboszcza rososzyckiej parafii ks. Pawła Guździoła, sponsora Ryszarda Bochena oraz opiekunów pleneru. Dziękował przede wszystkim młodym artystom za wykonanie obrazów. Uczestnikom pleneru gratulował wójt gminy Sieroszewice. - Gminny Ośrodek Kultury prowadzi wiele zajęć adresowanych do dzieci i młodzieży, w tym zajęcia plastyczne. Młodzież raz w roku zabiera sztalugi, wychodzi w plener i maluje. Są to bardzo interesujące prace, które pozwalają nam spojrzeć inaczej na otaczającą nas rzeczywistość - powiedział Czesław Berkowski. Uwieńczeniem wystawy poplenerowej był koncert zespołu Street Whispers, który odbył się w dużej sali. Zespół przedstawił program pt. "Od Skopje do Buenos Aires". Była to niesamowita muzyczna podróż od melodyjnego folkloru Bałkanów, przez muzykę klezmerską z różnych rejonów Europy Wschodniej, francuskie musette, brawurowe aranżacje standardów zachodniej muzyki rozrywkowej po żywiołowe tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Ewa Kotowska-Rasiak
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe