Kalisz: Sprawdź się na torze poślizgowym!

  • 20.11.2017, 09:17 (aktualizacja 20.11.2017, 09:33)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Sprawdź się na torze poślizgowym! pixabay
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, Komenda Miejska Policji w Kaliszu organizuje kampanię, która ma uświadomić uczestnikom ruchu drogowego jakie tragiczne skutki może spowodować nieprzestrzeganie przepisów.

W przedsięwzięcie włączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu. 19 listopada br. kierowcy bezpłatnie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w warunkach specjalnych na płytach poślizgowych zainstalowanych na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy.

W związku ze zbliżającym się corocznym Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który tym roku przypada na 19 listopada, Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z innymi instytucjami, które działają na rzecz bezpieczeństwa organizuje kampanię, która ma uświadomić uczestnikom ruchu drogowego jakie tragiczne skutki może spowodować nieprzestrzeganie przepisów. Wspólnie chcemy uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że lekceważenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni związany z brawurą na drodze, czy kierowaniem pod wpływem alkoholu prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach.

Do akcji włączył się również kaliski WORD, który w najbliższą niedzielę tj. 19 listopada br. w godzinach od 11:00 do 13:00 zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Wszyscy, którzy tego dnia wezmą udział w części teoretycznej, podczas której przedstawiciele Policji oraz WORD wytłumaczą najważniejsze zasady bezpiecznego użytkowania samochodu, będą mogli pod okiem wykwalifikowanego instruktora sprawdzić swoje umiejętności na torze. Kierowcy, na własnej skórze będa mogli przekonać się co może stać się z autem podczas poślizgu. Zmierzą się również z takimi zjawiskami jak nadsterowność oraz podsterowność, podczas jazdy samochodem.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe