Powiat Ostrowski: Stypendia w gminie Raszków wręczone

  • 17.11.2017, 10:22 (aktualizacja 20.11.2017, 09:13)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Stypendia w gminie Raszków wręczone
Burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzejem Matybą, wręczyli gimnazjalistom stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce.

Stypendia przyznawane są na podstawie przyjętej przez Radę Gminy i Miasta Raszków Uchwały nr XV/110/2016 z 24 lutego 2016 roku w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uzdolnionym uczniom z terenu Gminy i Miasta Raszków. Najważniejszym kryterium przyznania stypendium jest średnia ocen powyżej 5,3.
 
W tym roku 19 uczniów otrzymało stypendia w wysokości 1000 zł. Oprócz tego burmistrz w uznaniu za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce wręczył list gratulacyjny oraz upominek rzeczowy uczennicy Gimnazjum Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach Oliwii Frąszczak, która mieszka poza gminą. Specjalne listy gratulacyjne otrzymali także rodzice i opiekunowie wyróżnionych gimnazjalistów. Oprócz tego nagrody za wysokie wyniki sportowe otrzymali z rąk burmistrza młodzi sportowcy z Głogowej: Szymon i Miłosz Potasznik. To kolarze, którzy już dziś mogą poszczycić się najwyższymi lokatami na zawodach rangi mistrzostw Polski. Na co dzień trenują w klubie sportowym Koźminianka Koźminek.

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie.
- Gratuluję Wam tak wysokich wyników w nauce. To dzisiejsze spotkanie to bardzo miła chwila, kiedy mogę uhonorować młodzież, która swoją wiedzą, czy sportowymi dokonaniami wyróżniała się w ostatnim roku szkolnym. Jestem przekonany, że Wasze zaangażowanie zaowocuje w kolejnych latach nauki i jeszcze nie raz o Was usłyszymy - mówił w swoim wystąpieniu Jacek Bartczak.


Oto lista stypendystów na rok 2016/2017 rok

Gimnazjum im. Armii Krajowej w Raszkowie
Laura Akreman
Weronika Bursztynowicz
Kinga Andżelika Długa
Karina Zimniak
Natalia Ruda
Marta Szymankiewicz
Izabela Maria Kałużna
Aleksandra Kinga Pluta
Hubert Zimniak

Zespół Szkół im. Orła Białego w Korytach
Julianna Grzesiak
Marta Jankowska
Katarzyna Kulas
Natalia Ptak
Zuzanna Sójka
Weronika Juskowiak
Cezary Cieloch
Anna Kaczyńska

Zespół Szkół w Lamkach, Gimnazjum Publiczne im. Ireny Sendler
Karolina Skoczek
Konrad Płóciennik

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe