Kalisz: Wyposażą szkolne gabinety profilaktyki

  • 17.11.2017, 09:25
  • Patrycja Pera
Kalisz: Wyposażą szkolne gabinety profilaktyki UM Kalisz
Blisko 100 tysięcy złotych dotacji na wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej przekazał Miastu Kalisz wojewoda wielkopolski. Dziś stosowna umowę podpisali prezydent Grzegorz Sapiński i wicewojewoda Marlena Maląg.

Dotacja w wysokości 96 358, 24 złotych zostanie przeznaczona na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w 35 szkołach, na terenie Kalisza i powiatu. - To kolejne środki, które uzyskaliśmy dzięki efektywnej współpracy Miasta z Wojewodą Wielkopolskim - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Profilaktyka zdrowotna to w dzisiejszym świecie jeden z priorytetów. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest w szkołach, gdzie dzieci i młodzież przyswajają wiedzę o zdrowym trybie życia.

W gabinecie prezydenta Grzegorza Sapińskiego została podpisana umowa o dofinansowaniu. Wojewodę wielkopolskiego reprezentowała Marlena Maląg. - Kwota przyznana na wyposażenie gabinetów w Wielkopolsce to 4 715 029 złotych – mówi wicewojewoda Maląg. - Gminy i powiaty złożyły łącznie 224 wnioski. W sumie dofinansowaliśmy 994 gabinety. TS

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe