Ostrów: „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”

  • 16.11.2017, 07:00 (aktualizacja 16.11.2017, 13:20)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”
W ramach projektu pn. „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – warsztaty dla dzieci z terenu województwa wielkopolskiego” ostrowscy policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym tematem czwartkowego spotkania z dziećmi była ochrona środowiska lokalnego.

„Bezpiecznie to wiedzieć i znać – warsztaty dla dzieci z terenu województwa wielkopolskiego” to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach wniosku w obszarze edukacji ekologicznej dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Głównym założeniem projektu jest m. in. uświadomienie dzieciom zagrożeń występujących w środowisku oraz wyposażenie ich w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w najbliższym otoczeniu. Ponadto, organizatorzy chcą aktywizować i kształtować dzieci oraz nauczyć ich samodzielnego wyboru opartego na podstawach życia zgodnego z pozytywnymi wartościami społecznymi. W ramach projektu, w czwartek 9 listopada br., ostrowscy policjanci spotkali się z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas pogadanki mundurowi przypomnieli dzieciom jak ważne jest dbanie o lokalne środowisko oraz jakie można ponieść konsekwencje prawne za jego niszczenie czy zaśmiecanie. W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty praktyczne, podczas których dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad poprawnej segregacji odpadów z podziałem na plastik, szkło i papier. Uczniowie, z którymi spotkali się policjanci wezmą teraz udział w konkursie pn. ”Bezpiecznie to wiedzieć i znać- środowisko lokalne i jego wartości”, w którym walczyć będą z 30 szkołami województwa wielkopolskiego o najwyższe noty. Zadaniem dzieci jest przygotowanie spotu/filmu z krótkim wystąpieniem na temat środowiska lokalnego i jego wartości w życiu człowieka. KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe