Powiat Ostrowski: ,,Proboszcz pokoleń" po raz drugi na scenie

  • 15.11.2017, 10:32
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Proboszcz pokoleń" po raz drugi na scenie
W Raszkowie, 12 listopada, odbył się spektakl pt. ,,Ks. Antoni Stróżyński - proboszcz pokoleń", którego premiera odbyła się dwa tygodnie wcześniej w Moszczance.
Bohater sztuki w parafii w Skrzebowej spędził aż 40 lat (1938-1978) - spektakl oparty jest na oryginalnych dziennikach kapłana i obejmuje pierwsze lata jego posługi w parafii. Oprócz księdza, w którego rolę wcielił się Mateusz Chmielarz, na scenie pojawili się też inni mieszkańcy Skrzebowej, Moszczanki i Bieganina z okresu przedwojennego i II wojny światowej. W spektaklu wystąpiło szesnastu aktorów - amatorów, autorką scenariusza i reżyserem była Urszula Mróz, narratorem Aneta Franc a operatorem dźwięku Irena Jarmuszczak.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe