Powiat Kaliski: "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" czyli patriotycznie w Godzieszach Wielkich

  • 14.11.2017, 10:07
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" czyli patriotycznie w Godzieszach Wielkich Marta Wolarz
XII Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" odbył się 10 listopada w Zespole Szkół w Godzieszach Wielkich. Festiwal rokrocznie odbywa się w okolicy Święta Niepodległości aby upamiętnić wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Głównym celem Festiwalu jest kultywowanie tradycji narodowych i społecznych, zaakacentowanie rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz praca nad wykształceniem postawy patriotycznej wśród uczestników.  Na scenie zaprezentowało się 6 zespołów oraz 6 chórów ze szkół z terenu powiatu kaliskiego, prezentując specjalnie przygotowany repertuar zgodnie wymogami tegorocznego regulaminu.

Jury obradowało w składzie: dr Beata Szymańska – wykładowca Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Poznaniu, Wojciech Zjawiony – kierownik Działu Etnografii Muzeum Okręgowego w Kaliszu, oraz Ewa Kowalczyk – Wiśniewska – doradca metodyczny i nauczyciel z Zespołu Szkół w Piotrowie. Oprócz profesjonalnego jury występy uczestników oceniało specjalnie powołane jury młodzieżowe, które przyznało nagrodę publiczności.

Laureaci tegorocznego Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej:

- w kategorii zespoły wokalne:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej – opiekun Urszula Borwik

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Rajsku – opiekun Lidia Napierała

III miejsce –Szkoła Podstawowa w Ciepielewie – opiekun Aneta Miklas, ks. Andrzej Szulc

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Koźminku – opiekun Małgorzata Nawrocka

- w kategorii chóry:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koźminku – opiekun Róża Buchnajzer, Monika Poroś

II miejsce – Zespół Szkół w Stawie – opiekun Rafał Paczkowski

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zakrzynie – opiekun Małgorzata Jerzak

III miejsce – Zespół Szkół w Woli Droszewskiej – opiekun Jacek Woszczek

Nagrodę publiczności otrzymał chór ze Szkoły Podstawowej w Cekowie Kolonii.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Festiwalu była wystawa historyczna pn. „Droga ku niepodległości” przygotowana przez Karola Matczaka.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego Małgorzata Banaś, Przewodnicząca Rady Gminy Godziesze Wielkie Mirosława Kobyłka, Radni Rady Powiatu Kaliskiego Grażyna Misiak, Józef Szymański i Henryk Kurek, Dyrekcja Zespołu Szkół w Godzieszach Wielkich Bożena Czajka i Violetta Smoczyńska, Dyrekor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko - Ostrowska Ewa Milewska, Dyrektor Biura Stowarzyszenia LGD Kraina nocy i dni Kamila Pawlak, a także opiekunowie i nauczyciele ze szkół z terenu powiatu kaliskiego.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Urząd Gminy w Godzieszach Wielkich. Nagrody dla laureatów festiwalu ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Gminy w Godzieszach Wielkich, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko – Ostrowska oraz Stowarzyszenie LGD „Kraina Nocy i Dni”. Marta Wolarz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe