Powiat Kaliski: Koncert pieśni patriotycznych

  • 13.11.2017, 14:15
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Koncert pieśni patriotycznych UG Opatówek
10 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku był miejscem wyjątkowego koncertu operetkowego oraz wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych w wykonaniu ''chóru'' składającego się z blisko 200 mieszkańców gminy Opatówek oraz artystów scen poznańskich.

Uroczystość, w imieniu organizatorów, rozpoczął wprowadzeniem oraz przypomniał historię Krzysztof Dziedzic, zaznaczając, że mottem spotkań, które wrosło już na stałe w tradycję Opatówka, jest motto pierwszego wspólnego śpiewu, który odbył się w 2005 roku, zaczerpnięte od papieża Jana Pawła II ''Narody, które tracą pamięć giną''. Ten rok był wyjątkowy: 12. wspólny śpiew pieśni patriotycznych, 99. rocznica Odzyskania Niepodległości, która zbiegła się z 135 - leciem działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatówku.

W uroczystości wziął udział Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki, ks. prałat Władysław Czamara, Radni Rady Miejskiej Gminy Opatówek wraz z Przewodniczącym Pawłem Bąkowskim. Serdeczne życzenia przekazał Minister Spraw Zagranicznych Poseł RP Jan Dziedziczak. Wspólne świętowanie, zgodnie z tradycją, rozpoczęło się od Hymnu Polski. Następnie sala rozbrzmiała pieśniami patriotycznymi, m.in. ''Przybyli ułani'', ''Rozkwitają pęki białych róż'', ''Wojenko, wojenko''. Ucztę dla sympatyków pieśni operetkowej przygotował zespół artystów poznańskich w składzie: Anna Bajerska - Witczak, Karolina Gralińska, Klaudiusz Kapłon, Jarosław Patycki. Szczególną atrakcją wieczoru była przygotowana przez druhny i druhów strażaków grochówka, podawana prosto z kuchni polowej. Wszyscy obecni mogli też skosztować słodkich rogali marcińskich oraz otrzymali pamiątkowy śpiewnik, co jest już tradycją wspólnych śpiewów.

Organizatorami uroczystości był Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku, na czele z Dyrektor Mieczysławą Jaskułą oraz pracownikami, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Ochotnicza Straż Pożarna w Opatówku oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Opatówku. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz każdemu, kto przyczynił się do zorganizowania tak udanego wieczoru. UG Opatówek

Patrycja Pera

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe