Kalisz: Kaliscy harcerze uczcili Narodowe Święto Niepodległości

  • 13.11.2017, 12:35 (aktualizacja 13.11.2017, 13:05)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Kaliscy harcerze uczcili Narodowe Święto Niepodległości phm. Konrad Zykowicz
11 listopada dla Kaliskich Harcerzy to czas bardzo ważny. Przygotowując się do Narodowego Święta Niepodległości podopieczni Hufca ZHP w Kaliszu, w drużynach i gromadach przypominali sobie najważniejsze osoby oraz historię związaną z tak ważnym dniem dla Polaków.

W sobotę 11 listopada, kaliscy harcerze świętowali 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Członkowie Związku Harcerstwa Polskiego radują się, że Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów - informuje phm. Konrad Zykowicz. - Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Jednym z aspektów naszych działań jest wychowanie patriotyczne, dlatego też harcerze tak chętnie uczestniczą w świętach narodowych. Dla nas święta narodowe są chwilą refleksji oraz jedną z metod wychowania patriotycznego.
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe