Ostrów: RozeGRALIŚMY to RAZEM

  • 13.11.2017, 11:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: RozeGRALIŚMY to RAZEM
,,RezeGRAJMY to RAZEM", to tytuł projektu, który II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim realizuje w bieżącym roku szkolnym we współpracy ze Związkiem Kulturalno-Oświatowym Polaków w Gruzji ,,Polonia".

Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dniach od 5 do 11 listopada. Po 13 młodych ludzi z ostrowskiego "Reymonta" i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać sylwetkę Józefa Piłsudskiego - jednego z ustanowionych przez Sejm RP patronów roku 2017 - a szczególnie miejsca z nim związane. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, "dom bez kantów" oraz wiele pomników i tablic poświęconych Marszałkowi i jego działalności. Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Piłsudskiego w Warszawie. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, z których skorzystają osoby zainteresowane osobą Józefa Piłsudskiego. Podsumowaniem polskiej części projektu był udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu ,,Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną. Partnerami warszawskiej części działań było Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku a także XXXVII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe