Ostrów: Obchody Dnia Niepodległości

  • 11.11.2017, 10:36
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Obchody Dnia Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i Święta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego rozpoczęły się od uroczystej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa, która odbyła się w piątek, 10 listopada.
Dzisiaj, to jest w sobotę, 11 listopada, w ramach obchodów Dnia Niepodległości odbył się przemarsz ulicami miasta. Następnie złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą na budynku byłego Konwiktu Arcybiskupiego, pod tablicą na budynku Domu Katolickiego oraz pod tablicą Rady Ludowej - obecnie budynek sanepidu. Później uczestnicy przeszli na plac przed konkatedrę, w której o godz. 10.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny i Miasta. O godz. 11.00 w Domu Katolickim rozpocznie się ,,Patriotyczne śpiewanie”, którego organizatorem jest Ostrowski Hufiec ZHP.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe