CBOS: Polacy dobrze oceniają Policję

  • 10.11.2017, 13:33
  • Patrycja Pera
CBOS: Polacy dobrze oceniają Policję KMP Kalisz
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że większość ankietowanych (72%) dobrze ocenia jej działalność. Wykresy nr 1 i 2.

Policja znajduje się obecnie na drugim miejscu spośród dwudziestu dwóch ocenianych instytucji. Nieznacznie lepiej oceniana jest tylko działalność władz samorządowych. Warto również zwrócić uwagę, że Policja oceniana jest ponad dwukrotnie lepiej od instytucji wymiaru sprawiedliwości, tj. sądów i prokuratury. Wykresy nr 3 i nr 4.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
konrad
konrad 17.05.2018, 09:04
Takie wysokie oceny wystawiają obywatele którzy nigdy nie mieli z Policją do czynienia, pomijając rutynowe kontrole drogowe a takich obywateli jest przytłaczająca większość. Ci którzy mieli z nimi do czynienia i wcale nie chodzi mi o przestępców już nie są tacy zadowoleni z ich pracy a obywatelskie opisy konkretnych patologii (często wyciszanych urzędowo i przez media głównego nurtu) np. http://pamietnikwindykatora.pl… mnożą się w internecie.

Pozostałe