Powiat Kaliski: Zwiedzali kaliskie muzeum i teatr!

  • 09.11.2017, 10:51
  • Patrycja Pera
Powiat Kaliski: Zwiedzali kaliskie muzeum i teatr! SP w Moskurni
We wtorek 7 listopada 2017 r. uczniowie klas IV-VII z Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni wybrali się na wycieczkę do kaliskiego teatru i muzeum.

Uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl kaliskiego teatru   "Siostra i cień” -  historię o siostrzanej miłości i stracie, opowiadaną z perspektywy tych, którzy zostają i żyją dalej.
Wszyscy byli pod wrażeniem poetyckiej inscenizacji wzbogaconej projekcjami multimedialnymi oraz zabawą światłem i cieniem. Młodzi widzowie w subtelny sposób zostali wprowadzeni w delikatną rozmowę na trudny temat śmierci. 

Po spektaklu uczniowie udali się do  Sanktuarium Św. Józefa, gdzie  poznali historię cudownego obrazu „Świętej Rodziny” i zwiedzili „Kaplicę Męczeństwa i Wdzięczności”, która znajduje się w podziemiach Bazyliki. Została ufundowana w podziękowaniu za cudowne ocalenie więźniów z Dachau.
Ważnym punktem programu była wizyta w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza - muzeum i galerii sztuki współczesnej w Kaliszu. Uczniowie poznali biografię i twórczość Tadeusza Kulisiewicza, obejrzeli najnowszą wystawę oraz wzięli udział w warsztatach graficznych. Zajęcia w centrum przybliżyły uczestnikom techniki, materiały oraz narzędzia graficzne, w efekcie czego każdy mógł poczuć się artystą i stworzyć swoją autorską pracę graficzną.
Po warsztatach przespacerowali się ulicami Kalisza, by zobaczyć m.in. pomnik naszego patrona św. Jana Pawła II,  Basztę Dorotkę, Pomnik Książki, pomnik Adama Asnyka oraz zabytkowy most kamienny z nową atrakcją turystyczną - ławeczką słynnego kaliskiego podróżnika, badacza Afryki, Stefana Szolca-Rogozińskiego. Kamila Raźniewska
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe