Kalisz: Sukces kaliskiego Teatru w walce o ministerialne dotacje

  • 24.02.2017, 12:42
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Sukces kaliskiego Teatru w walce o ministerialne dotacje
Najbliższe trzy edycje Kaliskich Spotkań Teatralnych otrzymały bardzo wysokie dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kaliskie Spotkania Teatralne to jedyny festiwal teatralny, który w centrum uwagi widzów i jury stawia aktora, aktorskie rzemiosło i kunszt. Założony w 1960 roku przez Tadeusza Kubalskiego, jest najstarszym festiwalem teatralnym w Polsce. Od 2014 roku funkcję dyrektora festiwalu pełni Magda Grudzińska. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Teatr i taniec'', którego celem jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze i tańcu, przyznał właśnie Kaliskim Spotkaniom Teatralnym rekordowo wysoką dotację - 300 tysięcy złotych na każdą z trzech kolejnych edycji festiwalu (łącznie 900 tysięcy). Ostatni raz tak dużą dotację z MKiDN festiwal otrzymał w 2010 roku, kiedy jednorazowo wsparta została jubileuszowa 50. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. W kolejnych latach kwoty dotacji spadały - w latach 2011-2013 wynosiła rocznie 200 tys., natomiast w latach 2014-2016 100 tys. rocznie. Obecnie kaliski festiwal dołączył do grona najwyżej dotowanych przez MKiDN festiwali teatralnych w Polsce. Najbliższa edycja KST odbędzie się w dniach 13-21 maja 2017 roku.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe