Kalisz: Utrudnienia w ruchu przez dwa tygodnie!

  • 08.11.2017, 13:47 (aktualizacja 08.11.2017, 13:57)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Utrudnienia w ruchu przez dwa tygodnie!
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu uprzejmie informuje, że od najbliższego poniedziałku tj. od 13 listopada na okres około 14 dni wyłączona zostanie z ruchu kołowego ul. Stawiszyńska (DK nr 12) na odcinku od ul. Zjazd w kierunku ul. Żołnierskiej (na długości około 350m) a także nastąpi zamknięcie połączenia ul. Żołnierskiej z ul. Stawiszyńską. Wyłączenie w/w odcinka ulicy Stawiszyńskiej z ruchu kołowego a także zamknięcie połączenia ul. Żołnierskiej z ul. Stawiszyńską, spowodowane jest realizowanym obecnie remontem ulicy Stawiszyńskiej.

Z uwagi na powyższe, z dniem 13 listopada wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu tj:

- w ul. Stawiszyńskiej na odc. od Al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Morelowa/Szeroka (analogicznie w kierunku przeciwnym)  dopuszczony zostanie  ruch wyłącznie dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5t oraz autobusów komunikacji miejskiej KLA. W okolicy ulicy Stawiszyńskiej wyłączonej z ruchu, dla przejazdu pojazdów wyznaczony zostanie objazd przez ul. Zjazd.

Dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5t, przejazd w kierunku Konina, Wrześni wyznaczony zostanie przez Al. Wojska Polskiego, Majkowską, Józefa Piłsudskiego i ul. Godebskiego, 

- w ul. Stawiszyńskiej na odc. od skrzyżowania ulic Morelowa/Szeroka do Ronda Gen. Altera (analogicznie w kierunku przeciwnym) dopuszczony zostanie ruch wyłącznie dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej do 3,5t, pojazdów służb miejskich i dostaw oraz autobusów komunikacji miejskiej KLA,

- w ul. Malinowej a także na ul. Morelowej na odc. Stawiszyńska – Malinowa, wprowadzony zostanie całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów z uwagi na konieczność zapewnienia przejazdu dla autobusów komunikacji miejskiej KLA.

 

W związku z powyższymi zmianami:

- przejazd pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5t od strony Konina (DK nr 25) w kierunku Sieradza, Grabowa, Koła i centrum, będzie wyznaczony przez ul. Godebskiego, Józefa Piłsudskiego, Majkowską i Al. Wojska Polskiego,

- przejazd pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5t od strony Wrześni (DW nr 442 w kierunku Sieradza, Grabowa, Koła i centrum, będzie wyznaczony przez ul. Józefa Piłsudskiego, Majkowską i Al. Wojska Polskiego.

Uprzejmie prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności i utrudnienia w ruchu.

 

Nieczynne będą również  przystanki na ulicy Żołnierskiej: Żołnierska 01 oraz Żołnierska 02. Trasa objazdu dla autobusów komunikacji miejskiej w obu kierunkach prowadzić będzie ulicami: Stawiszyńską (z wykorzystaniem ul. Zjazd), Morelową, Malinową do ul. Żołnierskiej i Tuwima. Przystanki tymczasowe dla autobusów linii nr: 15, 18, 19, 22 wyznaczone zostaną na ulicy Morelowej przy skrzyżowaniu z ul. Stawiszyńską.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe