Kalisz: Ponad 10 tysięcy na zabytkowe cmentarze

  • 08.11.2017, 10:40
  • Patrycja Pera
Kalisz: Ponad 10 tysięcy na zabytkowe cmentarze Tomasz Staszczyk
10 619,28 - to kwota, którą 1 listopada tego roku udało się zebrać kwestującym na kaliskim cmentarzu komunalnym. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na opłacenie restauracji i konserwacji przyściennego grobowca Leona Nieszkowskiego.

Tradycyjnie w akcję włączyli się ludzie kultury, politycy, dziennikarze, przewodnicy PTTK, sportowcy, czy samorządowcy. Kaliszanie po raz kolejny chętnie wspomagali kwestę na rzecz zabytkowych cmentarzy. Lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Stanisława Graevego - główny organizator przedsiewzięcia - podsumował zebraną kwotę, przy okazji wskazując 10 osób, którym udało się zebrać najwięcej pieniędzy. Na liście znalazł się m.in. prezydent Grzegorz Sapiński i wiceprzewodniczący rady miejskiej, Edward Prus. Od lat w zestawieniu regularnie pojawiają się choćby Paweł Figiel i Andrzej Kurzyński - dziennikarze lokalnych mediów.  - Tego typu podsumowania to oczywiście tylko ciekawostka - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Dziękuję wszystkim kwestującym, którzy w ostatnią środę zdecydowali się pomóc w ratowaniu naszego dziedzictwa. Chylę czoła przed darczyńcami, bo to dzięki ich hojności możliwe są kolejne remonty na zabytkowych nekropoliach. 

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać w sumie 10 619,28 złotych. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na opłacenie restauracji i konserwacji przyściennego grobowca Leona Nieszkowskiego (1778-1835) - prezydenta Kalisza z 1815 r., marszałka szlachty powiatu kaliskiego.TS

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe