Powiat Ostrowski: Wyróżnione Nowe Skalmierzyce

  • 08.11.2017, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wyróżnione Nowe Skalmierzyce
Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce zajęła 6. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym ogólnopolskim Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Konferencja, podczas której to zaszczytne wyróżnienie odebrali przedstawiciele władz gminy: zastępca burmistrza Paweł Błaszczyk oraz skarbnik Bolesław Borkowski, odbyła się w Warszawie. Jej organizatorami byli: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" oraz Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Ranking jest opracowywany na podstawie szesnastu wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Są to m.in.: wydatki na projekty inwestycyjne, liczba osób zatrudnionych oraz odsetek bezrobocia, liczba podmiotów gospodarczych, odsetek mieszkańców korzystających z wodociągów, kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Materiałem źródłowym do jego opracowania są dane Głównego Urzędu Statystycznego. Ma on na celu wyłaniać liderów rozwoju poszczególnych jednostek samorządu lokalnego. - Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy z podziałem na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu. Dzisiejsze wyróżnienie jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy samorządu gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. Zdobyte miejsce utwierdza nas w przekonaniu, że nasza gmina rozwija się w jak najlepszym kierunku - powiedział zastępca burmistrza Paweł Błaszczyk.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe