Ostrów: Jeździsz szybko? Uważaj, policja będzie w weekend prowadzić akcję ,,Prędkość''

  • 23.02.2017, 13:45 (aktualizacja 23.02.2017, 13:59)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jeździsz szybko? Uważaj, policja będzie w weekend prowadzić akcję ,,Prędkość''
Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po drogach, to priorytetowe zadanie policjantów ruchu drogowego. Podczas trwających w najbliższy weekend policyjnych działań „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą zwracać uwagę na zbyt szybką jazdę kierujących pojazdami.

Niektórzy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania prowadzone przez policjantów ostrowskiej komendy mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników. Wolniej znaczy bezpieczniej! Policjanci zawsze przy okazji prowadzonych działań apelują do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu" i spokojniejszą jazdę. Pamiętajmy, że przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Warto zaznaczyć, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi restrykcyjnie podchodzą do kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. W czasie kontroli sprawdzana jest również trzeźwość kierowców, dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe