Powiat Ostrowski: ,,Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje"

  • 02.11.2017, 10:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje"
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie II Konkursu Ekologicznego ,,Gmina Sieroszewice odpady segreguje - środowiska nie truje".
Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Sieroszewice, a organizatorami byli: gmina Sieroszewice oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i klas gimnazjów w gminie Sieroszewice. Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział blisko 100 uczestników. Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści wykonywali plakat o tematyce związanej z hasłem konkursu. Zadaniem uczniów klas IV-VII było przygotowanie mozaiki z wykorzystaniem tkanin i materiałów włókienniczych. Uczniowie klas I-III wykonywali kolaż z bibuły. Przedszkolaki sporządzały prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Przed ogłoszeniem wyników zebrani obejrzeli program artystyczny pt. ,,Dobre rady na odpady" przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielowsi pod kierunkiem nauczycielki Barbary Morawiec. Laureaci odebrali nagrody ufundowane przez wójta gminy Sieroszewice, Nadleśnictwo Taczanów oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii gimnazjalistów zwyciężyła Dominika Urbaniak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Skupin ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach i Sebastian Szkudlarek ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. W kategorii uczniów klas IV-VII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Moś ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Drugie miejsce zajął Karol Piotr ze Szkoły Podstawowej w Masanowie. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Klawińskiej ze Szkoły Podstawowej w Parczewie. W kategorii uczniów klas I-III zwyciężył Patryk Biały ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku. Drugie miejsce zdobyła Martyna Lisiak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Na trzecim miejscu uplasował się Alan Gryglewski ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie. Upominki przygotowano także dla wszystkich uczestników konkursu. - Szkoły z naszej gminy w zakresie ochrony środowiska bardzo wiele robią i uzyskują nagrody w różnych konkursach. Chciałem podziękować uczniom za udział w konkursie, a także ich nauczycielom i opiekunom. Zachęcamy was do właściwych zachowań związanych z ochroną środowiska - powiedział Czesław Berkowski. Słowa uznania dla laureatów konkursu wypowiedzieli także przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Paweł Siwak i prezes "MZO" Andrzej Strykowski.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe