Kalisz: Miasto lepsze od Poznania, Łodzi i Kielc! Sportowy Turniej Miast i Gmin[ZDJĘCIA]

  • 02.11.2017, 09:18
  • Patrycja Pera
Kalisz: Miasto lepsze od Poznania, Łodzi i Kielc! Sportowy Turniej Miast i Gmin[ZDJĘCIA] Tomasz Staszczyk
Kaliskie szkoły za udział w Sportowym Turniejiu Miast i Gmin otrzymały piłkochwyty, materace gimnastyczne i zestawy do gry w badmintona.

Szkoła Podstawowa nr 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 to trzy kaliskie placówki, które wzięły udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Otrzymały nagrody za organizację nawiększej liczby wydarzeń wydarzeń o charakterze rekreacyjno-sportowym, a w śród nich znalazły się m.in. turnieje piłki nożnej, siatkowej, koszykowej oraz unihokeja, rajdy rowerowe, marsze nordic walking i roztańczone przerwy. 
- Wszystkim kaliskim placówkom oświatowym oraz klubom sportowym dziękujemy za włączenie się w organizację Europejskiego Tygodnia Sportu oraz zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy również w kolejnych latach - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.
Szkoły, które zwyciężyły otrzymały zestawy do gry w badmintona (Szkoła Podstawowa nr 7), piłkochwyt (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1) i 3 materace gimnastyczne (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1). 
 Kaliskie szkoły, przedszkola, kluby sportowe i inne instytucje aktywnie włączyły się w organizację szeregu imprez sportowych, dzięki którym Kalisz w Sportowym Turnieju Miast i Gmin sklasyfikowany został na drugim miejscu w grupie miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Najstarsze polskie miasto wyprzedziła tylko Dąbrowa Górnicza. Za Kaliszem natomiast pozostały Kielce, Poznań i Łódź.
Głównym celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli naszego kraju, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.
Koordynatorem kaliskich imprez w ramach 9. Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich był Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Kaliszu.
Przedstawiciele placówek odebrali nagrody z rąk prezydenta Grzegorza Sapińskiego i wiceprezydenta Artura Kijewskiego.
 

Patrycja Pera

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe