Powiat Ostrowski: Wymiana młodzieży

  • 01.11.2017, 15:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wymiana młodzieży
W październiku odbyła się druga część projektu ,,Polsko - Rosyjskiej Wymiany Młodzieży", w której uczestniczyło po dwadzieścia osób z Zespołu Tańca Ludowego ,,Swojacy" z Moszczanki oraz Zespołu Tańca Ludowego ,,Rodniki" z Briańska w Rosji.

Podstawowym założeniem wymiany była integracja poprzez taniec - oprócz zapoznania się przez obie grupy z dorobkiem i umiejętnościami nowych koleżanek i kolegów uczestnicy uczyli się od siebie nawzajem tańców ludowych - w Polsce był to polonez (w czerwcu w Rosji "Swojacy" uczyli się ,,Kalinki"). Obie grupy zaprezentowały swoje umiejętności podczas dwóch koncertów w Raszkowie dla około 500 uczniów miejscowej szkoły podstawowej oraz dla społeczności lokalnej - w tym drugim koncercie uczestniczyło prawie 700 osób. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach językowych, prelekcji na temat obecności Rosjan w historii naszego kraju oraz wycieczce ,,Śladami Rosjan w Kaliszu". Nie obyło się bez dyskoteki, pokazu mody ludowej oraz quizu na temat wiedzy o Polsce. Uczestnicy wyjechali też na wycieczki: do Wrocławia, gdzie zwiedzili Stare Miasto, Afrykarium i kąpali się w aquaparku oraz do Gołuchowa, gdzie zobaczyli zabytkowy pałac i park. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki środkom finansowym otrzymanym od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe