Powiat Ostrowski: 20 nowych lokali socjalnych

  • 01.11.2017, 10:37 (aktualizacja 02.11.2017, 13:50)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: 20 nowych lokali socjalnych
Pierwszy w gminie i mieście Nowe Skalmierzyce budynek wielorodzinny z mieszkaniami socjalnymi, który został wybudowany na terenie pomiędzy Stadionem Miejsko-Gminnym, a ogródkami działkowymi "Kolejarz", został oficjalnie oddany do użytku.

Na uroczystości przekazania kluczy do lokali pojawili się: burmistrz Bożena Budzik, jej zastępca Paweł Błaszczyk, przewodniczący Rady Kazimierz Sipka wraz z radnymi, sekretarz Zdzisław Mielczarek, prezes WPK Jan Magdziak, dyrektor tej spółki Ryszard Leczykiewicz, ks. kan. Zbigniew Króczyński, projektant, wykonawca inwestycji i jej inspektor nadzoru, kierownik Wydziału Przyłączeń spółki Energa Operator oraz nowi najemcy. Ulica Polna 17 będzie odtąd adresem zamieszkania 20 rodzin, które dzięki inwestycji powstającej w okresie od września 2016 do lipca br. zyskały nowe lokum i tym samym komfortowe warunki życia. Mieszkania o powierzchni od 22 m2 do 46 m2 są bowiem samodzielnymi lokalami z osobnym wejściem, na powierzchnię których składa się pokój dzienny z aneksem kuchennym, wiatrołap oraz łazienka (dwa największe lokale są dwupokojowe). Są wyposażone w biały montaż (łazienka), a także kuchnie elektryczne i zlewozmywaki (aneks). Ponadto na każde z dwóch mieszkań przypada niewielkie pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane tuż obok bloku. Koszt budowy całości, wynoszący 1,7 mln zł. MK Fot. Magdalena Kąpielska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe