Kalisz: Policja na cmentarzach!

  • 31.10.2017, 13:36
  • Patrycja Pera
Kalisz: Policja na cmentarzach! KMP Kalisz
Dzielnicowi już przed Dniem Wszystkich Świętych pojawili się na największych kaliskich cmentarzach. Chcieli przypomnieć mieszkańcom o bezpieczeństwie. Cześć z nas zajęta porządkowaniem mogił najbliższych nie zwraca uwagi na torebki i telefony pozostawiane na ławkach, czy też w pobliżu grobów. Takie okoliczności to okazja dla złodzieja. Wykorzystując naszą nieuwagę kradną wartościowe przedmioty.

Porządkując groby najbliższych przed Dniem Wszystkich Świętych uważajmy na złodziei. Wystarczy chwila nieuwagi, a możemy stracić nasze mienie. Za każdym razem kradzież przebiega podobne. Złodziej obserwuje swoją ofiarę, a następnie wykorzystuje chwilę gdy osoba jest zajęta porządkami. Łupem przestępców padają telefony oraz torebki i saszetki, wraz z całą ich zawartością.

Aby przypomnieć mieszkańcom miasta o zagrożeniach, w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych, na cmentarzach pojawili się dzielnicowi. Policjanci podczas rozmów z osobami porządkującymi groby najbliższych, przypominali by nawet na chwilę nie zostawiać bez nadzoru wartościowych przedmiotów. Panią, które przyszły na cmentarz same, nawet, jeśli odchodzą od nagrobka tylko na chwilę, radzili aby zabierały ze sobą torebki.

Dzielnicowi przypominali również, aby w Dniu Wszystkich Świętych, wybierając się na cmentarz, zabierać ze sobą tylko to, co jest nam niezbędne. Wszyscy powinni pamiętać, aby nie zabierać dużych kwot pieniędzy, czy dokumentów, które nie będą nam potrzebne. Niestety często pochłonięci kupowaniem kwiatów, zniczy oraz robieniem porządków na grobach najbliższych, nie zwracamy uwagi na to co się dzieje wokół nas. Stajemy się nieostrożni, a przestępcy bez skrupułów wykorzystują nadarzającą się okazję.

Na tablicach informacyjnych w pobliżu cmentarzy pojawiły się również charakterystyczne grafiki, informujące o zagrożeniach kradzieżami, z hasłem „uwaga kieszonkowcy”.

W tych dniach dzielnicowi przypominali również osobom starszym o przestępcach działających metodą „na wnuczka” i „policjanta”. Aby rozmowy z policjantami zapadły na dłużej w pamięci seniorów, do ich rąk trafiły specjalne ulotki przygotowane przez Zespół Profilaktyki Społecznej z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W Dniu Wszystkich Świętych jak i dniach poprzedzających jak co roku policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze będą sprawdzać między innymi stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość, z jaką się poruszają po drogach. Policjantów nie zabraknie także przy cmentarzach, gdzie będą kierowali ruchem. KMP Kalisz

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe