Kalisz: Uczniowie Ekonomika najlepsi w rywalizacji klas mundurowych[ZDJĘCIA]

  • 31.10.2017, 11:15 (aktualizacja 02.11.2017, 08:44)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Uczniowie Ekonomika najlepsi w rywalizacji klas mundurowych[ZDJĘCIA] COSSW
W miniony piątek na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu młodzież sprawdzała swoją wiedzę i umiejętności podczas III Turnieju Klas Mundurowych, w których uczestniczyli reprezentanci szkół z województwa wielkopolskiego.

Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach. W pierwszym sprawdzianie wykazali się znajomością historii więziennictwa, struktury organizacyjnej Służby Więziennej, a także zasad odbywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. W kolejnych konkurencjach o zwycięstwie decydowała sprawność fizyczną, umiejętność strzelania z broni pneumatycznej oraz udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej i znajomość zasad postępowania w przypadku wybuchu pożaru.

Najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w  Kaliszu. Kolejne miejsca zajęły grupy uczniowskie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu.

Turniej zorganizowali funkcjonariusze Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu we współpracy z kuratorium oświaty.

Puchary zwycięskim drużynom wręczyli: Artur Kijewski - wiceprezydent miasta Kalisza, Violetta Słupianek - dyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz ppłk Ryszard Czapracki - komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. COSSW

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe