Ostrów: Jest wniosek o skazanie sprawców znieważenia policjantów

  • 31.10.2017, 06:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jest wniosek o skazanie sprawców znieważenia policjantów
Prokurator Rejonowy w Ostrowie skierował do sądu wniosek o skazanie 34-letniego mieszkańca Krotoszyna i 23 letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego oskarżonych o znieważenie i naruszenie nietykalności osobistej funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Jak ustalił prokurator, 26 lutego 2017 roku, podczas podjętej wobec oskarżonych przez funkcjonariuszy ostrowskiej policji interwencji, mężczyźni popychali i szarpali wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy, znieważyli ich przy użyciu słów uważanych powszechnie za obraźliwe, a jeden z nich dokonał ponadto zarysowania powłoki lakierniczej radiowozu policyjnego powodując szkodę w wysokości 600 złotych. Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się przed prokuratorem do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, które pokryły się z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. Zgodnie z zaakceptowanym przez prokuratora wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze, 34 latek ma zapłacić grzywnę w wysokości 3000 złotych oraz ponieść koszty postępowania, a drugi z oskarżonych ma zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 złotych i ponieść koszty procesu oraz zapłacić nawiązkę w wysokości 600 złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe