Koszykówka: Derby dla Stali. Doświadczenie ostrowian górą

• 22.02.2017, 21:29 (aktualizacja 04.04.2017, 16:18)
Przez dwie kwarty koszykarze z Kalisza dzielnie walczyli z rywalem za miedzy. Po zmianie stron doświadczenie ostrowian wzięło górę i Stal pewnie pokonała KKS Energę Drogbruk 87:73.

Koszykarze Stali Ostrów pojechali do Kalisza w roli zdecydowanego faworyta. Ale w pierwszych 20 minutach ostrowianie nie zachwycili. Co prawda wygrali pierwszą kwartę 17:15, ale w ich poczynaniach brakowało agresji, szczególnie w obronie. Przez 10 minut nie zaliczyli ani jednego przewinienia. To o tyle dziwne, że mogli przecież faulować w końcówce kwarty, by nie pozwolić kaliszanom na rzuty, a przewinienia te nie skutkowały rzutami wolnymi rywali. W drugiej kwarcie obraz gry był podobny. Lecz słowa pochwały należą się zawodnikom z Kalisza, którzy skazywani na ,,pożarcie'' dzielnie walczyli o każdą piłkę i nie zamierzali łatwo składać broni. Nie pozwolili w pierwszej połowie się stłamsić w walce pod tablicami, mieli tylko trzy zbiórki mniej od Stali. Znacznie lepiej dzielili się piłką od ostrowian. W tym okresie gry zaliczyli aż 12 asyst przy ledwie 5 asystach graczy Stali. Co ciekawe, znacznie lepiej na boisku radzili sobie gracze rezerwowi KKS-u, którzy zdobyli 14 punktów przy tylko 9 punktach rezerwowych zawodników Stali. Po zmianie stron ostrowianie po trzech minutach gry wypracowali sobie dziesięć punktów przewagi - 51:41. Z czasem zaczęła uwidaczniać się przewaga ostrowian pod koszami. Nie tylko koszykarze Stali lepiej zbierali, tak w ataku jak i obronie, ale również zdobywali znacznie więcej punktów spod samego kosza. Ostrowianie umiejętnie wykorzystywali doświadczenie Wojciecha Żurawskiego, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie już 16 punktów, a Stal prowadziła 69:55. W ostatniej odsłonie zawodnicy z Ostrowa nie podkręcali tempa, a spokojnie grali na utrzymanie wyniku. BIN Wynik KKS Energa Drogbruk Kalisz - Stal Ostrów 73:87 (15:17, 22:23, 18:29, 18:18) KKS: Wojciechowski 20, Bartkowiak 14, Grochowina 11, Kołodziej 10, Pawlik 10, Kol 4, Ostój 2, Kowalski 1, Przybylski 1. Stal: K. Spała 19, Żurawski 18, M. Spała 18, Rosik 14, Sierański 7, Marek 5, Olejnik 4, Grabowski 2, Radzik 0.