Kalisz: Sypią się mandaty za spalanie odpadów[ZDJĘCIA]

  • 30.10.2017, 10:18
  • Patrycja Pera
Kalisz: Sypią się mandaty za spalanie odpadów[ZDJĘCIA] SM Kalisz
Kolejne przypadki spalania odpadów zostały ujawnione przez funkcjonariuszy Eko-Patrolu Straży Miejskiej Kalisza. Zgłoszenia o tzw. zadymieniu oraz specyficznym zapachu świadczącym o spalaniu odpadów odebrał w dyżurny jednostki. Interwencje dotyczyły tej samej ulicy w centrum miasta, jednakże innych posesji.

W pierwszym przypadku na miejscu podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, iż mieszkaniec w palenisku domowym spalał zabronione odpady: odzież oraz obuwie. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych. W drugim przypadku interwencja również została potwierdzona m.in. przez charakterystyczny dym o niejednolitej barwie i zapachu świadczącym o spalaniu nieczystości. Na miejscu strażnicy mieli utrudnione działanie z uwagi na dużą ilość mieszkań. Jednakże w trakcie podjętych działań udało się zlokalizować komin, z którego wydobywał się podejrzany dym. Po ustaleniu lokalizacji mieszkania okazało się, iż właściciel spalał w piecu szczątki porcji rosołowej z kurczaka oraz opakowania z tworzyw sztucznych m.in od tzw. krajanek tytoniowych. Winowajca został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł. SM Kalisz

Patrycja Pera

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe