Kalisz: Pobiegli dla „Tulipana” [ZDJĘCIA]

  • 30.10.2017, 10:11
  • Patrycja Pera
Kalisz: Pobiegli dla „Tulipana” [ZDJĘCIA] Katarzyna Ciupek
Mimo niesprzyjającej pogody ok. 400 uczestników stawiło się na starcie Biegu Tulipanów w Parku Miejskim. Celem imprezy było zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne i znoszenie barier społecznych.

W biegu uczestniczyli sportowcy zrzeszeni w klubach, amatorzy biegania, spacerowicze, dzieci, młodzież i dorośli. Całe rodziny zintegrował jeden cel: pokonanie w ciągu godziny jak największej liczby kilometrów, dzięki którym Środowiskowy Dom Samopomocy „Tulipan” w Kaliszu otrzyma voucher na sprzęt sportowy i rehabilitacyjny dla swoich podopiecznych.

Wytyczona po piaszczystych i szutrowych alejkach parku trasa liczyła ok. 2 km. Każdy mógł przebiec bądź przejść dowolną liczbę pętli.

Uczestnikom biegu gratulowała wiceprezydent Karolina Pawliczak.

Bieg zorganizowali: Karolina Caruk, Zosia Jaskuła, Eryk Figiel, Kinga Simonyan - w ramach projektu „sprawni niepełnosprawni” (Olimpiada Projektów Społecznych „Zwolnieni z teorii”), Fundacja „Bread of Life” Kalisz oraz firma Baster Sp. z o.o. Kalisz - producent ziół i przypraw.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza. KC

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe